Previous
Next

Karton Çanta Nedir Ve Karton Çanta İmalatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Bilgiler

Karton Çanta Nedir ve Karton Çanta İmalatı

Karton çantalar gündelik hayatta sıkça kullanılan işlevsel ve kullanışlı ürünlerdir. Modelleri ve çeşitleri itibariyle, ambalajlama, paketleme ve taşıma açısından özellikle tercih edilirler.

Mağazalardan aldığımız bir kıyafet, ayakkabı, tekstil ürünleri ve hatta gıda alışverişlerimizde dahi satın aldığımız tüm ürünler genellikle karton çantalar ile teslim edilir.

Kısaca karton çanta nedir? Karton çanta, kartondan üretilen, plastik çanta ve poşetlerin aksine doğada çözünebilen yapıda olup sürdürülebilir özelliklere sahip çanta çeşididir. Bu özellikleri sayesinde karton çanta birçok marka ve firmalar tarafından tercih sebebi olmakla birlikte, karton çanta imalatı için en iyi firmayı seçmek de amaçları haline gelmiştir.


Karton Çanta Nedir ve Kullanım Özellikleri

Karton çantalar sağlam ve uzun süreli dayanıklı olması sayesinde ön plana çıkar; kağıt ve karton ambalajlarının hammaddesi selüloz adı verilen çok değerli bir maddedir. Selüloz özel yetiştirilen bitlilerden ve ağaçlardan elde edilmektedir. Kağıt ve karton işlenmesi kolay olduğundan, taşınması sırasında az yer kaplaması ve dayanıklı olması bakımından tercih edilir.

Karton çantalar istenilen ebat, ölçü ve ağırlıkta imal edilebilir; karton çantanın kullanılacağı alana göre ve taşınacak ürünlerin özelliklerine göre ayrıntılar tespit edilir ve en uygun ebat ve gramaj belirlenir.

Karton çanta istenilen renk ve modelde tasarlanabilir; piyasadaki tüm firmalar sahip oldukları markanın renk ve özelliklerini yansıtan karton çantalar tercih eder. Taşınacak ürünlerin özelliklerine göre Karton çantaların ebat ve modelleri tasarlanabilir.

Karton çanta baskı ve yazı tasarımına uygundur; toptan karton çanta üretilen firma ve ya kurumlar, logo ve belirtmek istedikleri yazı formlarını çanta üzerinde baskısını gerçekleştirerek reklam konusunda da fayda sağlarlar.

Kraft Çanta ve Özellikleri

Kraft çantalar da karton çantalar ailesinin bir üyesi olup günlük hayatta sıkça alışverişlerimizde ürünlerimizi taşıdığımız doğal çantalardır.

Kraft; çam, ladin, köknar gibi lifli ve yumuşak odunlu ağaçlardan elde edilen bir kağıt türüdür. Kraft kağıtlar kahverengi ve beyaz olmak üzere iki renkte imal edilir. En dikkat çekici özelliği ise dayanıklı oluşudur. Yüksek mukavemetli yapıları nedeniyle en yaygın kullanım alanlarından biri çanta üretimidir.

Karton ve Kraft Çantaların Geri Dönüşümü

Karton ve kraft çantalar doğaya tamamen dost, geri dönüşümünün mümkün oluşunun yanı sıra kanserojen madde içermiyor olması da bu çanta ve ambalajların tercih edilme sebeplerinden biridir.

Toptan Karton Çanta İmalatı

Günümüzde tüketimin hızla artması, aynı zamanda satın alınan tüm ürünlerin sağlıklı ambalaj ve taşınması konusu, karton çantaları sıkça kullanmamızı sağlıyor. Bu doğrultuda piyasadaki tüm firma ve kuruluşlar satış ve sunumlarının her alanında müşterilerine karton çanta ile hizmetlerini gerçekleştirmektedirler.

Kurumsal, giyim, hediyelik, kozmetik, kuyumcu, optik gibi istisnasız tüm sektörlerde kullanılan karton çantaların tedarik edilmesi konusunda pevabag uzun yıllardır hizmet veren imalatçı bir firmadır.

Tüm firma ve kuruluşların markalarına ait karton çanta tasarımımız profesyonel ellerden çıktığında kalitesi ve görünümüyle etkili bir reklam ürünü olmaktadır.

Toptan Karton ve Kraft Çanta Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Fiyatları etkileyen en önemli maliyet kalemi başlangıç olarak kullanılan karton türüdür. Karton çantalar için kullanılan başlıca karton çeşitleri ve gramajları şu şekildedir:

270 gr Amerikan Bristol
230 gr Amerikan Bristol
210 gr Kraft
170 gr Kraft
250 gr Bristol
210 gr Bristol
200 gr Kahverengi Kraft
200 gr ile 270 gr arasında değişen özel imalat gramaj karton çeşitleri

Karton çantaların karton gramajıyla doğru orantıda fiyatları artar veya azalır. Yapılmak istenen çantanın ebadı ve adedi de karton çanta fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlardandır.

Neden Tercih Ediliyoruz?

Gelişiyoruz
Müşteri Memnuniyeti

Yaratıcı Takım
Ürün Planlaması

Tamamlanan İşler
Referans Ağı

Fiyat/Performans
Makul Fiyatlar

Sertifika
İthalat-İhracat

Bize Ulaşın

Pzt-Cmt
09:00-18:00